Zeptejte se +420 556 205 961
Chci se zeptat Chci nabídku

Časté dotazy

Co  znamená outsourcing služeb?

Outsourcing je služba, při které společnost využívá externích zdrojů pro realizaci svých potřeb. Outsourcing tak přináší podnikatelům celou řadu výhod, které ocení jak drobní podnikatelé, tak i větší společnosti.


Jaké jsou hlavní výhody outsourcingu účetních služeb?

Hlavní výhodou outsourcingu je zejména úspora nákladů. Snížení stavu zaměstnanců v oblasti administrativy přináší snížení výdajů na mzdy, zaměstnanecké výhody, bonusy apod. Zároveň zaměstnavatel ušetří i na výdajích nutných na školení a další profesní růst zaměstnanců. Společnost či podnikatel také nemusí vynakládat prostředky k nákupu a udržování SW a HW nutného pro vedení účetnictví. 

Další výhodou outsourcingu je odbornost. Společnosti specializující se na vedení účetnictví disponují týmem speciálně kvalifikovaných a průběžně školených zaměstnanců.

Nezanedbatelnou výhodou outsourcingu je také zastupitelnost. Jelikož specializované společnosti disponují větším počtem profesních zaměstnanců, zastoupení a náhrada v případě nemocenské, dovolené či jiné nepřítomnosti ve společnosti není problém.


Jaké další výhody přináší externí zpracovávání účetnictví?

Nezanedbatelnou výhodou outsourcingu účetních služeb je bezpečnost. Případné sankce a penalizace ze strany státních orgánů a institucí jsou díky pojištění přeneseny na společnost, která pro vás vede účetní agendu.

Každý jistě ocení i značnou diskrétnost outsourcingu, a to zejména s vazbou na mzdové účetnictví. Tím, že je veškerá účetní agenda realizována v externí společnosti, se eliminuje jakákoli možnost zneužití interních dat ze strany zaměstnanců společnosti.

*

*